ساخت استراکچر صنعتی

یکی از خدمات و فعالیت های شرکت مهندسی صنعتی ذوب و تکمیل  جوشکاری،برشکاری و مونتاژقطعات و تجهیزات صنعتی است.این مجموعه با توجه به نیاز مشتریان و بازار صنعت کشور تلاش مضاعف خود را در جهت ارائه خدمات هر چه بیشتر بنا نهاد،ما با در اختیار داشتن بهترین دستگاه های جوشکاری(خدمات برش لیزر،خدمات خمکاری،خدمات جوش و مونتاژ ، خدمات رنگ پودری)،خط مونتاژ و همچنین متخصصین مجرب در این زمینه توانسته ایم در جهت رفع نیازهای صنایع فولادی و صنعتی  وابسته  گام بزرگی برداریم.

جوشکاری با قوس الکتریکی :

جوشکاری یکی از روش های تولید و ساخت سایز ماشین آلات،تجهیزات و متعلقات صنعتی بوده و هدف از آن اتصال دائمی قطعات به یکدیگر است به گونه ای که خواص اتصال برابر با خواص ماده ی پایه باشد . جوشکاری با قوس الکتریکی روشی جهت اتصال قطعات به یکدیگر در اثر جریان مداوم الکترون بین دو الکترود و یا الکترود و قطعه بوده و در نتیجه ی آن حرارت تولید می شود . وجود هوا یا گاز جهت ایجاد قوس الکتریکی ضروری است و در شرایط خلا امکان جوشکاری وجود ندارد . جوشکاری قوس الکتریکی با گاز محافظ شامل دو روش MAG و MIG می باشد که تفاوت بین این دو در نوع گاز مصرفی جهت حفاظت از جوش است.این مجموعه قادر به انجام آن با کیفیت بالا می باشد.

جوشکاری با گاز CO2 :

جوشکاری MAG همان جوشکاری با CO2است که از دیگر گازهای مورد استفاده در قوس الکتریکی ارزانتر بوده و خاصیت حفاظتی بسیار بالایی دارد ولی به طول قوس حساس است و در زمان استفاده از این گاز باید طول قوس را ثابت نگه داشت . در جوشکاری فولاد معمولی بیشترین گازی که مورد استفاده قرار میگیرد CO2 می باشد و همان طور که گفته شد بزرگترین مزیت این گاز ارزان بودن آن است . جوشکاری با گاز CO2 یک روش بسیار مناسب جهت جوشکاری فلزات سخت و غیر سخت می باشد و امکان جوش صفحات فلزی نازک نیز وجود دارد . این روش جوشکاری نسبت به سایر روش ها به تجهیزات و ادوات بیشتری نیاز دارد و تا حد ممکن باید از  گاز CO2 خالی از رطوبت و مرغوب ، سیم جوش مناسب و قطعه ی کار عاری از زنگ زدگی و اکسید شدگی جهت رسیدن به کیفیت بالا در جوش استفاده کرد.شرکت مهندسی صنعتی ذوب و تکمیل با دارا بودن پرسنل مجرب و دستگاه های به روز جوشکاری امکان انجام کلیه عملیات با اینوع جوشکاری را دارا می باشد.

جوشکاری با گاز آرگون :

جوشکاری MIG همان جوشکاری با آرگون است که در آن از یک الکترود غیر مصرفی که معمولا از جنس تنگستن است جهت ایجاد قوس و از گاز خنثی که همان آرگون است جهت حفاظت از جوش استفاده می شود . در حین جوشکاری ، گاز خنثی، هوا را از ناحیه ی جوشکاری بیرون رانده و از اکسید شدن الکترود جلوگیری می کند . در این نوع جوشکاری الکترود فقط جهت ایجاد قوس به کار می رود و برخلاف سایر فرآیندهای جوش خود الکترود مصرف نمی شود . این روش جهت جوشکاری تمامی فلزات و آلیاژهای مهم صنعتی مانند فولادهای کربنی ،فولادهای زنگ نزن ، فولادهای کم آلیاژ ، آلومینیوم ، مس ، نیکل و… همچنین ورق های نازک زیر ۱ میلی متر مورد استفاده قرار می گیرد . به دلیل عدم وجود دود و جرقه منطقه ی قوس به وضوح قابل رویت بوده و به دلیل تزریق فلز پر کننده از خارج از قوس ، اغتشاشات در جریان قوس کمتر و کیفیت جوش بالاتر است .

جوش برش مونتاژ

مونتاژ :

پس از تولید قطعات ، واحد قطعه سازی شرکت مهندسی صنعتی ذوب و تکمیل پس از کنترل نوع جوش و تست کیفیت آن،نقشه های مونتاژکاری آیتم هایی که قابلیت تولید را دارند را به واحد تولید جهت مونتاژ و ساخت قطعات ابلاغ می کند . در این مرحله نیز تولید براساس اولویت و به صورت برنامه ریزی شده صورت می گیرد و در نهایت با افزودن قطعات مکمل در طی فرآیند مونتاژ ، محصول نهایی تولید می شود .